Darmowa dostawa
kabin KARMOD i toalet przenośnych TOYPEK
infolinia -
Plastikowe zbiorniki na wodę czy metalowe? Wybór jest oczywisty

Plastikowe zbiorniki na wodę czy metalowe? Wybór jest oczywisty

Do niedawna przechowywanie różnych płynów działo się w metalowych rezerwuarach na wodę, lecz dzięki rozwinięciu przemysłu i wprowadzeniu technologii współczesnych, na przemianę metalowym rezerwuarom przychodzą polimery.

Plastikowe zbiorniki na wodę

są znacznie taniej odpowiednich metalowych wyrobów, oni mają szereg drugich istotnych przewag.

Po pierwsze, metal, z którego wyrabia się spożywczy pojemnik na wodę, dosyć łatwo poddaje się korozji, więc, do udanego przechowywania tego pojemnika są potrzebne specjalne warunki, na przykład, zamknięte i suche pomieszczenia.

Po drugie, do przechowywania w metalowych rezerwuarach trujących środków chemicznych są potrzebne dodatkowe ochronne pokrycia, a to nie może nie zaciążyć na koszcie tary, poza tym, mogą powstać problemy podczas transportowania – żelazne beczki często deformują się, tracą swoją atrakcyjność rynkową, i nawet mogą rozejść się po szwach, co doprowadzi do straty produktów. Przy stosowaniu plastikowego pojemnika takich niewygód nie powstaje.

Plastikowe zbiorniki na wodę

wyrabiają się z gatunkowego polietylenu z pełnej gumy, oni są jednolitymi błonami bez szwów, co pozwala zabezpieczyć pewność i hermetyczność tary. Plastikowym pojemnikom absolutnie niestraszne spadki temperatur w granicy od - 40 do +50 stopniu. Ważny jest i ten fakt, że spożywczy pojemnik na wodę jest znacznie lżejszy za metalowy.

Plastikowy pojemnik na wodę pitną jest doskonale przystosowany i do przechowywania, i do transportowania wody. Współczesny spożywczy pojemnik na wodę jest absolutnie bezpieczny, że potwierdza się certyfikatem odpowiedniości. Każda tara z polietylenu jest bardzo trwała i lekka, łatwo oczyszcza się i jest odporna na znoszenie, co pozwala wykorzystać pojemnik wielokrotnie.

Hermetyczność i niewielka waga pojemnika grają rozstrzygającą rolę przy transportowaniu, przy pracach z załadunku-rozładunku, a także i przy budowlano-montażowych pracach.

Related Posts