oktobiz.pl

Dom i wnętrza

Aranżacja wnętrz pod wynajem
Dom

Aranżacja wnętrz pod wynajem – co warto wiedzieć?

Już samo zaprojektowanie wnętrza spełniającego potrzeby konkretnych domowników może okazać się niełatwym wyzwaniem. Brak stałych mieszkańców, z czym wiąże się wynajmowanie nieruchomości krótko- lub długoterminowo – dodatkowo komplikuje tę kwestię. O czym warto pamiętać, urządzając mieszkanie pod wynajem? Z naszymi wskazówkami na pewno sobie z tym poradzisz!

Aranżacja wnętrz pod wynajem

  • Uniwersalne wnętrze o wielu obliczach
  • Tanio czy dobrze? A może kompromis?
  • Urządź mieszkanie pod wynajem z pomocą profesjonalistów

Uniwersalne wnętrze o wielu obliczach

Dzisiejszy rynek nieruchomości jest na tyle nasycony mieszkaniami pod wynajem, że najemcy nie decydują się na pierwszą lepszą opcję. Zamiast tego analizują nieruchomości pod kątem ceny, lokalizacji, ale też wyglądu i funkcjonalności. W kontekście tych dwóch ostatnich cech musisz mieć świadomość tego, że nie każdemu będzie się podobać to, co Tobie. Gusta są różne, podobnie jak potrzeby osób, które będą wynajmować od Ciebie mieszkanie.

Jak spełnić wymagania osób, których nawet nie znasz? Dobrym pomysłem może okazać się urządzenie przestrzeni w uniwersalny, nowoczesny sposób, który spodoba się wielu potencjalnym najemcom. Warto też pozostawić im możliwość spersonalizowania wnętrza przy użyciu dodatków – tak, by nadać mu bardziej spersonalizowany charakter bez ingerowania w bazę projektu.

Tanio czy dobrze? A może kompromis?

Do wyboru materiałów wykończeniowych do mieszkania pod wynajem można podejść na dwa sposoby. Pierwszy z nich zakłada zakup najtańszej opcji, a drugi – najlepszej. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na zalety każdej z tych opcji.

Jeśli wykończysz mieszkanie przy użyciu tanich elementów, przystosowanie go do zamieszkania przez najemców nie będzie Cię dużo kosztować. Najpewniej uda się zrobić wszystko z krótkim czasie, żeby nieruchomość jak najszybciej zaczęła generować zyski. Dodatkowo, inwestowanie pieniędzy w coś, o co najemcy mogą nie dbać jak o własne, nie zawsze ma sens.

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że takie materiały wykończeniowe czy meble będą się szybko zużywać. W krótkim czasie trzeba będzie zatem przeprowadzić generalny remont, wkładając w inwestycję kolejne pieniądze – i tak co kilka lat.

Jeśli jednak na wstępie wyłożysz większą kwotę, wykończenie nie powinno stracić na funkcjonalności i estetyce przez długi czas. Warunkiem jest jednak znalezienie najemców godnych zaufania, którzy będą właściwie użytkować wnętrze i dbać o porządek. Przy wykończeniu mieszkania pod wynajem w wyższym standardzie nie powinno to być problemem. Nietrudno znaleźć osoby, które chętnie zapłacą wyższą cenę za wynajem, o ile będą mieć do dyspozycji komfortowe, funkcjonalne mieszkanie z dobrej jakości wyposażeniem.

Urządź mieszkanie pod wynajem z pomocą profesjonalistów

Mieszkanie pod wynajem to inwestycja. Jego pierwotnym zadaniem jest zatem generowanie zysków. Urządzanie go na własną rękę może z kolei generować dużo strat, które je obniżą. Dlaczego?

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w wykańczaniu wnętrz, na pewno popełnisz po drodze jakieś błędy. O ile będą to jedynie niepasujące do siebie meble, zwrócisz je bez problemu i poniesiesz jedynie koszty wysyłki zwrotnej. Jednak gdy w grę wchodzą elementy robione na zamówienie czy materiały wykończeniowej, najczęściej nie ma takiej możliwości. Złe decyzje oznaczają zatem, że pieniędzy nie da się odzyskać. Jeśli dołożyć do tego brak umiejętności zarządzania budżetem remontowym, ryzyko jego przekroczenia jest bardzo wysokie.

Jak tego uniknąć? Możesz zlecić całość pracowni projektowania i realizacji wnętrz KODO, która wykonuje gotowe aranżacje wnętrzod projektu, przez zebranie wszystkich materiałów, aż po wykończenie pod klucz. Dzięki temu nie musisz się niczym martwić, a do tego masz pewność, że wszystko zostanie zrobione w terminie i bez przekraczania budżetu. Możesz więc skupić się na kolejnej inwestycji, pozostawiając wszystko w rękach profesjonalistów.

Artykuł sponsorowany

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.