oktobiz.pl

Dom i wnętrza

Dom

Ciekawe pomysły na zaprojektowanie kuchni

Kuchnia to serce każdego domu. To tutaj każdego dnia przyrządzamy posiłki dla całej rodziny. Warto zatem zadbać o to, aby pomieszczenie to nie tylko pięknie się prezentowało, lecz także było funkcjonalne podczas użytkowania. Jak zatem zaprojektować kuchnię, aby była designerska oraz wyjątkowa. Otóż pomysłów jest mnóstwo, a oto niektóre z nich.

Mała kuchnia a ciepły i przytulny klimat

Nie każdy z nas posiada przestrzenną kuchnię o dużym metrażu. W wielu mieszkaniach położonych w blokach znajdują się bowiem niewielkie aneksy kuchenne, bardzo często połączone z salonem czy jadalnią. Co prawda każda mała kuchnia jest nieco mniej komfortowa podczas użytkowania od dużej, niemniej taką przestrzeń można także ciekawie zaprojektować i urządzić. Wykonanie przemyślanego projektu wnętrza pozwala na stworzenie ciekawej oraz bardzo eleganckie przestrzeni, która to będzie jednocześnie praktyczna podczas użytkowania.

Posiadając małą kuchnię warto urządzić ją w jasnych kolorach, które to zawsze optycznie powiększają przestrzeń. W takim wnętrzu dobrze wyglądają białe, kremowe lub jasno szare meble. W roli łącznika górnych oraz dolnych szafek może występować majestatyczny marmur. Jego designerski wygląd warto podkreślić poprzez montaż eleganckiej baterii w złotym kolorze. Całość prezentuje się jeszcze ciekawiej, jeśli dopełniają ją gustownie dobrane sztukaterie, piękne welurowe krzesła oraz starannie dobrane płytki na przykład emitujące drewno.

Duża, czarna kuchnia z charakterem

Właściciele przestronnych kuchni mogą pozwolić sobie na mnóstwo ciekawych, bardzo nowoczesnych aranżacji. We wnętrzach o dużym metrażu można umieścić nie tylko jasne meble, lecz także w ciemnym, nawet czarnym kolorze. Druga opcja podkreśla w wyjątkowy sposób charakter tego pomieszczenia. Sprawdzonym wyborem są także meble dwukolorowe. I tak na przykład dolne szafki mogą być czarne, a górne w jasnej tonacji. W dużej kuchni można też umieścić w pełni jasne meble, ale wówczas warto wybrać takie, które posiadają marmurowe blaty w ciemnych kolorach. W przeciwnym razie mogłaby być ona zbyt monotonna. W takiej kuchni warto postawić na ograniczoną ilość detali, które mogłyby wnieść zbytni chaos.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w każdej kuchni, zarówno małej jaki dużej są meble pod zabudowę, które to sięgają do sufitu. Zwiększają one bowiem nie tylko ilość miejsca do przechowywania akcesoriów i naczyń kuchennych, lecz także pozwalają uniknąć czyszczenia trudnych powierzchni.

W każdej gustownie urządzonej kuchni przyrządzanie posiłków, a później ich spożywanie przebiega zawsze w bardzo miłej oraz przyjaznej atmosferze.