oktobiz.pl

Dom i wnętrza

salon eklektyczny
Wnętrza

Jak stolik do salonu eklektycznego?

Chcesz urządzić swoje mieszkanie w stylu eklektycznym i nie wiesz, co wziąć pod uwagę w trakcie tworzenia aranżacji? Zastanawiasz się, jaki stolik kawowy sprawdzi się w takim wnętrzu najlepiej? Sprawdź, czym charakteryzuje się eklektyzm oraz poznaj modele ław salonowych, które najlepiej odzwierciedlają ten styl. 

Co to jest styl eklektyczny?

Styl eklektyczny dla wielu osób jest dużą zagadką. Ten nietypowy sposób urządzania wnętrz nie posiada bowiem konkretnie określonych zasad aranżacji. Nieszablonowy sposób dekorowania oraz wybór ciekawych mebli sprawia, że przestrzenie stają się niepowtarzalne. Styl eklektyczny czerpie inspirację z wielu innych metod aranżowania salonów, dlatego zdecydowanie nie jest on nudny i monotonny. Idealnie sprawdzi się dla osób, które nie chcą zamykać się w jednym schemacie. Salon eklektyczny wyróżnia się między innymi łączeniem różnorodnych:

  • stylów,
  • kolorów,
  • kształtów,
  • form,
  • designów.

Należy jednak pamiętać o tym, aby kierować się pewną estetyką. Pomimo planowanego chaosu we wnętrzu, całość powinna przede wszystkim tworzyć spójną układankę. 

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu eklektycznego? 

Stolik kawowy to jeden z najważniejszych mebli w salonie. Służy on przede wszystkim do wygodniejszego funkcjonowania we wnętrzu. Wyposażenie to może pełnić w pomieszczeniu rolę ozdoby. W trakcie wyboru stolika kawowego, zwłaszcza do nietypowego stylu eklektycznego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. 

Design

Jednym z ważniejszych czynników pod względem wyboru stolika kawowego do salonu eklektycznego jest jego design. Kwestia ta jest widoczna na pierwszy rzut oka i ma wpływ na to, w jaki sposób mebel prezentuje się w salonie. Odpowiedni wygląd wyposażenia pozwala uzyskać idealny klimat wnętrza. Styl eklektyczny to spora dowolność, można więc wybrać zarówno klasyczną wersję drewnianego stolika kawowego, jak i wariant nieco bardziej wyszukany. Świetnie sprawdzają się na przykład modele z blatem zdobionym żywicą lub szkłem. Można również postawić na wyróżniający się kolor mebla, który doskonale ozdobi przestrzeń.

Kształt

Drugą, bardzo ważną kwestią, którą warto uwzględnić w trakcie podejmowania decyzji, jest kształt stolika kawowego. Obecnie najlepiej sprawdzają się modele trójkątne i owalne. Taka forma pozwala uzyskać ciekawy klimat wnętrza eklektycznego. Wybierając odpowiedni kształt, należy pamiętać o tym, aby był on dostosowany do pozostałego wyposażenia. Mebel powinien dopasować się między innymi do sofy, tworząc z nią idealnie dopasowaną całość. 

Jakość 

Trzecia rzecz, która jest niezwykle istotna i ma wpływ zarówno na to, w jaki sposób mebel prezentuje się we wnętrzu oraz jak długo służy domownikom, to jakość stolika kawowego. Nawet w tak ciekawym i niezbyt subtelnym stylu eklektycznym, warto zadbać o to, by wyposażenie było trwałe i estetyczne. Wpływa to zarówno na dobrą prezencję, ale także na kwestie związane z praktycznością, jak i wygodą użytkowania. Szukając idealnego eklektycznego stolika kawowego, należy wybrać wyłącznie sprawdzonego producenta. Świetne modele, które charakteryzują się niebywałą jakością, a jednocześnie są bardzo designerskie, można znaleźć w ofercie sklepu Sinesti.

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.