oktobiz.pl

Dom i wnętrza

firanki do okien dachowych
Dom Lifestyle

Jak wybrać firanki do okien dachowych?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że firanki na okna dachowe nie są często spotykanym rozwiązaniem. Warto bowiem wiedzieć, że zarówno właściwe dobranie ich, jak i zwymiarowanie nie należy do łatwych zadań. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie. Można wtedy spodziewać się niesamowitych efektów. Jak zatem wybrać firanki do okien dachowych?

Czy firanki w oknach dachowych są dobrym pomysłem?

Zdecydowana większość osób jest przyzwyczajona do tego, że okna dachowe są pozostawione bez żadnych dekoracji. Użytkownicy nie są bowiem zainteresowani ograniczaniem dostępu do światła w pomieszczeniach, w których znajdują się okna dachowe. Z kolei pozostałe osoby nie mają na to żadnego pomysłu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zrezygnowanie z firan w oknach dachowych będzie oczywiście miało uzasadnienie. Przykładem może być chęć odsłonięcia przez użytkowników powierzchni okna. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to żadna reguła. Nie wszyscy mają świadomość, że wspomniane firany mogą bowiem doskonale udekorować okna dachowe.

Firany mogą świetnie zdać egzamin w przypadku omawianych okien dachowych. Mogą bowiem dodać wnętrzu nie tylko i wyłącznie przytulności, ale również będą pełniły istotną funkcję dekoracyjną. Rekomendowane jest jednak bardzo poważne zastanowienie się nad zrealizowaniem tego rozwiązania.

Jak powiesić firany na oknach dachowych?

Obecnie osoby, które są zainteresowane wyeksponowaniem firanek w oknach dachowych mają możliwość skorzystania z kilku bardzo istotnych możliwości. Doskonałym przykładem może być powieszenie firanek na karniszu, który z kolei będzie zamontowany nad oknem. Należy podpiąć firany po bokach.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że według dekoratorów wnętrz najlepszym rozwiązaniem na uzyskanie świetnego efektu będzie zastosowanie dwóch karniszy zarówno nad, jak i pod oknem. Można bowiem w ten bardzo prosty sposób uzyskać efekt luźno zwisających firan. Cała dekoracja będzie charakteryzowała się niezwykłą lekkością.

Na górnym karniszu rekomendowane jest powieszenie firan, a następnie założenie na zamocowany niżej karnisz drążkowy. Dekoracja dzięki temu zabiegowi utrzyma się w miejscu. Ponadto będzie prezentowała się nie tylko i wyłącznie efektownie, ale również elegancko.

Użytkownicy w przypadku dobrania materiałów mają dowolność. Obecnie na rynku dostępnych jest tak dużo rodzajów tkanin, że każdy nawet najbardziej wymagający użytkownik nie będzie miał problemów ze znalezieniem odpowiedniego produktu do swoich potrzeb.

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.