oktobiz.pl

Dom i wnętrza

Lifestyle

Jak zadbać o atmosferę relaksu w ogrodzie? 

Wiosenna pogoda nastraja do częstego korzystania z uroków własnego ogródka. Pięknie przystrzyżony trawnik, piękna roślinność, a czasem nawet szum wody sprawiają, że relaks w ogrodzie jest spełnieniem marzeń. Jak zadbać o ogród, by w pełni korzystać z jego dobrodziejstwa? Co zrobić, by w ogrodzie panowała miła atmosfera? Oto kilka podpowiedzi!

Meble ogrodowe

Wygodne meble ogrodowe z miękkimi poduchami to podstawa dobrze zorganizowanego ogrodu. Mogą stać na tarasie jak i na trawie, plastikowe, rattanowe lub drewniane, jednak ważne, by były wyposażone w miękkie poduchy, dzięki którym można spędzić długie godziny we własnym ogrodzie. Przyda się także ława, by postawić szklanki ze świeżą lemoniadą lub nawet wysoki stół, by wygodnie zjeść potrawy przygotowywane na grillu. Polacy uwielbiają taką formę wypoczynku, jesteśmy mistrzami grillowanych potraw, dlatego stół w ogrodzie pełni niezwykle ważną rolę.

Koc piknikowy

Nic jednak nie równa się błogiemu spędzeniu czasu na pikniku we własnym ogrodzie. Koc piknikowy sprawdzi się tu doskonale. Mniejsze dzieci mogą na nim usiąść podczas zabawy na trawie, starsze bawić się z ulubionymi zabawkami, a dorośli położyć się z książką. Pikniki są wspaniałą formą relaksu szczególnie, gdy jesteśmy we własnym ogrodzie. Koc można rozłożyć pod drzewem i cieszyć się odrobiną cienia w gorące dni. Koce piknikowe posiadają specjalną warstwę izolacyjną, która skutecznie chroni podczas odpoczynku i pikniku. Są kompaktowe wiec można je zabrać na spacer do parku oraz na plażę. 

Grill

Niezwykle ważnym elementem w ogrodzie jest grill. Gotowanie, pieczenie i smażenie na grillu to ulubiona rozrywka Polaków. Dania są łatwe do przygotowania i niezwykle pyszne. Grill może mieć dużo różnych funkcji lub być najprostszym rusztem. Na każdym dania wychodzą wyśmienicie. Grille są gazowe lub na specjalny węgiel. Należy obchodzić się z nimi ostrożnie, ponieważ wytwarza się w nich bardzo wysoka temperatura.

Dmuchany basen

Latem szukając relaksującej atmosfery koniecznie trzeba zaopatrzyć się w basen. Może być dmuchany i dość płytki tak, by dzieci swobodnie i bezpiecznie mogły się w nim ochłodzić. Jeśli jednak ma być przeznaczony dla dorosłych to warto wybrać duży rozporowy lub stelażowy basen. Koc piknikowy i basen stanowią świetny duet w ogrodzie. W gorące dni warto korzystać z tej formy relaksu. Fanatycy pływania mogą również wykopać nieckę basenową w swoim ogrodzie i cieszyć się głęboką oraz ciepłą wodą nawet wczesną jesienią.

Oświetlenie

Niezwykle ważnym aspektem jest dobór lampek zewnętrznych. To oświetlenie tworzy romantyczny nastrój wieczorową porą w ogrodzie. Kolorowe lub jednobarwne żarówki dodają ciepła, dzięki któremu można się wyciszyć i zrelaksować. Dzięki dobremu oświetleniu można spędzać czas do późna, szczególnie w ciepłe letnie wieczory. Doskonale sprawdzą się lampki solarne, które działają na baterie słoneczne. Nie trzeba pamiętać o wymianie zwykłych baterii, a światło z nich jest niezwykle przyjemne i pomocne szczególnie w wytyczaniu ogrodowych ścieżek.

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.