oktobiz.pl

Dom i wnętrza

Nowoczesne profile elewacyjne
Budownictwo

Nowoczesne profile elewacyjne i listwy przyokienne dla budownictwa

Producenci profili elewacyjnych i listw przyokiennych oferują branży budowlanej coraz nowocześniejsze rozwiązania, wspierające ich pracę. Jedną z takich firm jest Bella Plast, stale poszerzająca swoje portfolio produktowe o kolejne pozycje. W udany sposób łączą one funkcjonalność z walorami estetycznymi.

Nowoczesne profile elewacyjne

Producenci profili elewacyjnych proponują zróżnicowane pod kątem materiałów i zastosowań rozwiązania. Marka Bella Plast w swojej ofercie posiada m.in. wysokiej jakości profile do systemów dociepleń, profile do zabudowy gipsowo-kartonowej, profile do mokrego tynku, profile dylatacyjne do gresu oraz profile dystansowe do klinkieru. Szeroka oferta sprzyja znalezieniu w niej rozwiązania, którego firma budowlana czy wykończeniowa szuka, by dokończyć prace nad obiektem prywatnym lub komercyjnym. 

Dekoracyjne listwy elewacyjne

Nadrzędną rolą, jaką pełnią zazwyczaj listwy elewacyjne, jest dekorowanie. Listwy elewacyjne mają szerokie zastosowanie do zdobień okien i drzwi przeróżnych budynków: prywatnych lub komercyjnych. Można przy ich pomocy utworzyć efektowny gzyms lub osiągnąć inny efekt. Każda, nawet najprostsza, jednokolorowa ściana, zyska nowe życie i oryginalność, dzięki zastosowaniu takiego dodatku. Listwy elewacyjne od Bella Plast to idealne rozwiązanie dla miłośników nowoczesnych, nieszablonowych materiałów wykończeniowych. Niewielkim kosztem i nakładem pracy można uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Bonie oryginalną ozdobą elewacji

Bonie, czyli równolegle żłobienia w fasadach muru, to nadal popularne i chętnie wybierane rozwiązania w budynkach prywatnych i komercyjnych. Najczęściej są one widoczne w narożnikach budynków, rzadziej wokół okien lub drzwi. Bonie to nic innego jak poziome, prostokątne paski modelowane w grubym tynku – głównym ich zadaniem jest udekorowanie elewacji. Bella Plast proponuje nowoczesne listwy do boniowania, m.in listwy z PVC do boniowania zamknięte  z elementem traconym z siatką lub bez.

Listwy przyokienne, czyli udane połączenie estetyki i funkcjonalności

Po co stosuje się listwy przyokienne? By w sposób bezpieczny i funkcjonalny połączyć 

tynk wewnętrzny z ramą okna, drzwi lub innych elementów budowlanych. Listwy przyokienne najczęściej występują w wersji wewnętrznej, dylatacyjnej, z uszczelką lub bez. 

Wybierając do prac wykończeniowych listwę przyokienną, najlepiej sięgnąć po produkt z wysokiej jakości komponentów, odpornych na promieniowanie UV i wilgoć (np. PVC). Proponowane przez Bella Plast listwy przyokienne dylatacyjne  jako jedyne na rynku posiadają badania Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie (ITB). Zostały one dopuszczone do stosowania w ramach okien wykonanych z PVC, drewna i aluminium. 

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.