oktobiz.pl

Dom i wnętrza

schody na antresolę
Ogród

Schody na antresolę – jak wybrać najciekawszy model?

Antresola to bardzo skuteczny i sprytny sposób na powiększenie powierzchni mieszkania. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w domu, jak i wysokim mieszkaniu. Jak zaaranżować schody na antresolę, które będą estetyczne i praktyczne?

Schody kacze

Antresola najczęściej robiona jest w tych mieszkaniach, w których jest mało miejsca. W takich pomieszczeniach trzeba zaprojektować schody, które również będą zajmowały niewielką powierzchnię.

Schody kacze mają naprzemiennie wycięte stopnie. Jest to model schodów dosyć stromy, ale jednocześnie komfortowy. Drewniane schody będą idealne do wnętrz w stylu skandynawskim. Drewniane stopnie połączone z metalowymi barierkami idealnie będą pasowały do wnętrz industrialnych, jak i nowoczesnych. Schody metalowe z chromowanymi wykończeniami świetnie będą wyglądały w nowoczesnych, minimalistycznych mieszkaniach.

Schody jednobelkowe

To konstrukcja, która będzie ozdobą każdego wnętrza niestety są to schody na antresolę, które zajmują dużo więcej miejsca niż schody kacze. Stopnie schodów umieszczone są na belce konstrukcyjnej, która znajduje się na środku. Jest to bardzo eleganckie rozwiązanie i takie schody będą dekoracja w każdym salonie.

Trzeba jednak pamiętać, że schody jednobelkowe nie mają poręczy. Nie jest to propozycja, która sprawdzi się w domach, gdzie są małe dzieci lub osoby starsze.

W domu, gdzie jest dużo miejsca można zabezpieczyć schody wykorzystując drewniane lamele. Ich przestrzenny charakter jest idealny do budowy ażurowej ścianki, która da domownikom poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie schody nie zostaną zakryte, a przestrzeń nadal będzie odczuwalna.

Schody spiralne

Spiralne schody na antresolę są strzeliste, a ich zaletą jest to, że wpisują się w rzut kwadratu, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Jest to konstrukcja, która można wykorzystać w małych salonach, jak i dużych pokojach dziennych.

Schody spiralne mogą być prawo- i lewoskrętne – w zależności od potrzeb. Stopnie mogą mieć kształt trapezu, fragmentu koła czy trójkąta. Wyposażone są również w poręcz, która jest dodatkową zaletą.

Poręcz może być wykonana z czarnego metalu, który w połączeniu z drewnianymi schodami będzie idealnie wpisywał się w industrialne wnętrza. Do salonu nowoczesnego warto wykorzystać chromowany metal. Warto pamiętać, że schody spiralne mogą przyciągać uwagę i stanowić główną dekorację salonu. Wystarczy, by poręcz schodów była w mocnym, czerwonym kolorze.

Schody japońskie ze schowkami

W małym mieszkaniu, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni sprawdzą się również schody japońskie. Ich charakterystyczną cechą są schowki, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie miejsca.

Schody japońskie są idealne do pokoju dziecka, w którym została zamontowana antresola. W szafeczkach, które znajdują się od frontu, można schować wiele dziecięcych skarbów. Dużą zaletą schodów japońskich jest ich szerokość. Dzięki wykorzystaniu miejsca na schowki można pozwolić sobie na zrobienie szerokich stopni, co będzie dużym ułatwieniem dla maluchów. Poruszając się po schodach będą czuły się bezpiecznie.

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.