oktobiz.pl

Dom i wnętrza

marzenie o własnym domu do 100m2
Dom

Spełnij marzenie o własnym domu do 100m2

Budowa domu nie musi być skomplikowanym i długotrwałym procesem. Dobry plan pozwoli na sprawną realizację inwestycji, a pierwszym krokiem, od którego wszystko się zaczyna, jest wybór projektu. Łatwa dostępność i różnorodność gotowych projektów domów dają Inwestorom dużą swobodę w wyborze najlepszych propozycji. Pracownia ARCHON+ oferuje bogatą kolekcję projektów, spełniających różne założenia pod względem wymogów i uwarunkowań lokalizacyjnych działki oraz indywidualnych oczekiwań funkcjonalnych Inwestorów.

W tym artykule zaprezentujemy trzy wybrane gotowe projekty domów do 100m2, które z pewnością zwrócą uwagę Inwestorów, planujących budowę niewielkiego, wygodnego i efektownego domu. Zaletą zaprezentowanych propozycji jest racjonalna organizacja dostępnej powierzchni i optymalne układy funkcjonalne, gwarantujące przyszłym mieszkańcom wygodne warunki użytkowania. Przemyślana kompozycja elewacji i staranny dobór materiałów wykończeniowych podkreślają charakter domów oraz zapewniają im atrakcyjny wygląd. Wśród zaprezentowanych projektów znalazły się zarówno małe domy parterowe, jak i dom z poddaszem użytkowym.

"Dom w lipiennikach (E) OZE"
Dom w lipiennikach (E) OZE

„Dom w lipiennikach (E) OZE”

Jednym z projektów, który niezmiennie zwraca uwagę i nie traci swojego uroku, jest parterowy „Dom w lipiennikach”. Wyróżnia się prostą konstrukcją bryły, którą wieńczy dach dwuspadowy, co ma korzystny wpływ na koszty oraz tempo realizacji inwestycji. Funkcjonalność jego wnętrza sprawia, że mimo niewielkiej powierzchni jest ono bardzo wygodne, a projekt stanowi atrakcyjną ofertę dla wielu rodzin. Atutem są także przewidziane w standardzie energooszczędne instalacje takie jak: wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz pompa ciepła jako źródło ogrzewania. Z zewnątrz dom prezentuje się nowocześnie, jasna elewacja z akcentami drewnianej okładziny subtelnie podkreśla urok niskiej bryły. Możliwości aranżacyjne można odkryć, przeglądając wizualizacje wnętrz tego domu. Część dzienna w ramach otwartego planu obejmuje wygodny salon z miejscem na narożną sofę, jadalnię z rodzinnym stołem oraz kuchnię z barkiem śniadaniowym i spiżarnią. Szerokie przeszklenie tarasowe płynnie łączy wnętrze z ogrodem oraz podnosi walory dekoracyjne przestrzeni. Klimatycznym dodatkiem jest zaproponowana na wizualizacjach naturalna cegła, zdobiąca jedną ze ścian w salonie. Czytelnie zdefiniowana strefa nocna obejmuje komfortową sypialnię rodziców z własną garderobą i bezpośrednim wyjściem na taras oraz dwa pokoje dziecięce. Łazienka, toaleta oraz kotłownia z funkcją pralni dopełniają układ funkcjonalny tej parterówki.

Dom w lucernie 10
Dom w lucernie 10

Dom w lucernie 10”

To projekt małego domu z kolekcji projekty domów z poddaszem użytkowym, w którym układ kondygnacji umożliwił rozmieszczenie strefy dziennej i nocnej na różnych poziomach. Jest to doskonała propozycja do realizacji na niewielkich lub wąskich działkach. Układ funkcjonalny doskonale wykorzystuje cały potencjał dostępnej powierzchni, a kompozycja elewacji stanowi piękną, nowoczesną harmonię. Jasny tynk połączono z delikatną szarością, akcentując granicę pomiędzy kondygnacjami. Charakteru dodaje również drewniana okładzina. Strefa dzienna na parterze zachwyca szerokim otwarciem na przyległy taras pod pergolą. Salon sąsiaduje z jadalnią z widokiem na ogród, a przemyślane rozwiązania w kuchni i spiżarni zapewniają komfort pracy i przechowywania. Na poddaszu „Domu w Lucernie 10” znajdują się trzy sypialnie z pojemnymi szafami oraz pralnia, co znacznie usprawnia organizację prac domowych.

Dom w renklodach 12

Dom w renklodach 12”

Szukając projektu małego domu parterowego o nowoczesnym designie, warto zwrócić uwagę na tę propozycję. Czterospadowy dach pokryty jest płaską dachówką, której antracytowa tonacja pięknie harmonizuje z całą kompozycją elewacji. Elementem charakterystycznym bryły są efektowne przeszklenia oraz zadaszony taras w podcieniu. Jest on idealnym miejscem, by urządzić letnią jadalnię bezpośrednio połączoną z salonem. Kuchnia w prezentowanym projekcie daje możliwość aranżacji pojemnej zabudowy z barkiem śniadaniowym. Przyległa spiżarnia uzupełnia program funkcji kuchennych. Trzy sypialnie i łazienka z pełnym wyposażeniem współtworzą wygodną, prywatną przestrzeń domu. Atutem jest możliwość montażu w holu wielu pojemnych szaf ubraniowych. W projekcie domu uwzględniono także jednostanowiskowy garaż, który od części mieszkalnej oddziela wiatrołap.

Sprawdź szczegóły na archon.pl

Materiał zewnętrzny

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.