oktobiz.pl

Dom i wnętrza

aranżacja salonu
Dom

Sposoby na aranżację salonu – Czy narożnik welurowy to dobry pomysł?

Salon to wyjątkowe miejsce w naszym domu, w którym zwykle spędza się większość czasu, zarówno podczas relaksu oglądając telewizję lub czytając książkę, jak również w czasie spotkań towarzyskich z bliskimi nam osobami. Dlatego ważne jest, aby miejsce to było ciepłe i przyjemne, ale także estetyczne. Ponieważ to w salonie zwykle przyjmuje się gości, jest to pewnego rodzaju wizytówka naszego domu.

Sposobów na aranżację salonu jest wiele i często zależne są one od gustów domowników, ponieważ salon można umeblować w różnych stylach. Planując jednak zakup mebli, warto pomyśleć także o tym, aby były one funkcjonalne i wygodne. Doskonałym wyborem do salonu jest narożnik welurowy, który łączy obie te cechy. To przede wszystkim komfortowe siedzisko, na którym bez trudu pomieści się kilka osób, ale przydatna może okazać się także funkcja spania, której nie mogą zaoferować klasyczne sofy.
 

  1. Narożniki welurowe – Pomysł na aranżację salonu
  2. Na co zwrócić uwagę kupując welurowe narożniki?
  3. Narożnik welurowy rozkładany z funkcją spania – Jakie są jego zalety?

1. Narożniki welurowe – Pomysł na aranżację salonu

Welurowe narożniki rozkładane dostępne są w różnych wariantach i świetnie sprawdzą się w każdym salonie. To pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do gotowego już salonu. Dostępne są nie tylko różne kolory, ale także gatunek materiału, z którego będzie wykonana warstwa wierzchnia. Można zatem zdecydować się na gładki i miękki narożnik welurowylub bardziej charakterny narożnik sztruksowy.

Tego typu mebel przeważnie zajmuje miejsce w rogu pomieszczenia, tak, by dopasować go do przestrzeni i zaoszczędzić maksymalną ilość miejsca. Z tego względu jego kształt może się różnić, a boczne oparcie może znajdować się z lewej lub z prawej strony. To zdecydowany atut przy wyborze narożnika.

Jego ustawienie oczywiście nie jest regułą, a w dużych pokojach, często narożnik ustawiany jest w odstępie od ściany lub nawet na środku salonu.

2. Na co zwrócić uwagę kupując welurowe narożniki?

Zanim zdecydujemy się na zakup narożnika, warto uświadomić sobie, że jest to mebel zajmujący sporo miejsca, w związku z tym dobrze jest przygotować odpowiednią ilość przestrzeni. Najlepiej zacząć od dokonania pomiaru pomieszczenia. Należy zmierzyć dokładnie długość i szerokość, a także uwzględnić miejsce na stoliki boczne oraz inne meble w pokoju.

Prawdopodobnie narożnik będzie służył do wypoczynku, ale możliwe, że także do oddawaniu się swojemu hobby, dlatego warto zwrócić uwagę na źródła światła. Dobrze, aby na mebel padało światło słoneczne w ciągu dnia, co ułatwi czytanie książki lub ulubionego czasopisma, a także inne czynności.

Ustawiając w salonie narożnik, trzeba także wziąć pod uwagę drzwi oraz szafy. Mebel powinien być ustawiony tak, żeby nie zagradzał dostępu do drzwi, ale też nie był narażony na uszkodzenia spowodowane kontaktem z otwierającymi się drzwiami lub szufladami.

3. Narożnik welurowy rozkładany z funkcją spania – Jakie są jego zalety?

Chociaż narożnik wymaga sporo przestrzeni, jest to mebel bardzo funkcjonalny i zdecydowanie warto mieć go w salonie.

Przede wszystkim są wygodne i mogą pomieścić kilka osób, co szczególnie sprawdzi się podczas wizyt gości. Dają także możliwość swobodnego wypoczynku bez jego rozkładania. Narożniki welurowe rozkładane mają dużo przestrzeni na przechowanie pościeli i można rozłożyć je jak łóżko.

Zarówno sztruksowe, jak również welurowe narożniki znaleźć można w meblowym sklepie internetowymFurneo.pl.

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.