oktobiz.pl

Dom i wnętrza

Inteligentne głowice termostatyczne
Dom

Inteligentne głowice termostatyczne Smart Home i Living Eco

Głowice termostatyczne to obecnie standardowe wyposażenie grzejników termostatycznych. Dzięki głowicom, możliwe jest ograniczenie kosztów nakładanych na ogrzewanie. Eksperci oceniają, że oszczędności mogą wynieść nawet 20%. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest zwrócenie uwagi na to, czy głowice termostatyczne zainstalowane w grzejnikach są odpowiedniej jakości.

Nowoczesne głowice termostatyczne typu SMART

Głowice termostatyczne to regulatory ciepła, które montuje się na zaworze termostatycznym. Dzięki głowicom możliwe jest precyzyjne sterowanie temperaturą wewnątrz pomieszczenia. Obecnie jednymi z najlepszych produktów tego typu są głowice termostatyczne Smart Home i Living Eco. Są to rozwiązania nowoczesne i ekologiczne. Pozwalają na sterowanie temperaturą w różnych pomieszczeniach w sposób izolowany, co oznacza, że możliwe jest ustawienie różnych poziomów temperatur dla konkretnych pomieszczeń. Wiele z nich daje możliwość zdalnego sterowania sposobem ogrzewania domu lub mieszkania. Oznacza to, że korzystając z aplikacji w telefonie możemy dowolnie regulować poziom temperatury pomieszczenia, jaki ma panować w poszczególnych pomieszczeniach. Inteligentne głowice termostatyczne dają możliwość wyłączenia lub uruchomienia ogrzewania w domu w czasie naszej nieobecności. Daje to niesamowity komfort wówczas, gdy ze względów oszczędnościowych chcemy wyciszyć ogrzewanie na część doby (gdy przebywamy w pracy) oraz gdy jednocześnie chcemy wrócić do domu, który nie będzie wychłodzony.

Jak działa głowica termostatyczna?

Jaki jest mechanizm regulacji temperatury w grzejniku, do którego podłączona jest głowica termostatyczna? Okazuje się, że jest to dość proste. Urządzenie reaguje na spadek lub na podniesienie się temperatury otoczenia i w zależności od zarejestrowanych warunków włącza lub wyłącza dopływ ciepłej wody do grzejnika. Jest to istotne nie tylko wtedy, gdy pomieszczenie wychładza się (np. wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz), ale także wtedy, gdy w domu znajduje się również kominek, który stanowi dodatkowe źródło ciepła lub jeśli mamy duże przeszklenia w budynku. Oszklone ściany, jeśli wychodzą na południe, mogą stanowić pokaźne źródło ciepła nawet podczas najbardziej mroźnej zimy. Głowica termostatyczna pozwala w takim wypadku na unikanie przegrzewania pomieszczeń i wpisuje się w bardzo zdrowy trend ograniczania marnowania zasobów. Aby głowica dobrze spełniała swoje funkcje, nie może być niczym osłonięta. Nie zabudowujmy jej osłonkami nie zastawiajmy żadnymi meblami.

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.