oktobiz.pl

Dom i wnętrza

jak zrobić pudełko z kartonu
Dom Lifestyle

Jak zrobić pudełko z kartonu?

Należy mieć świadomość, że pudełko z kartonu jest doskonałym pomysłem nie tylko i wyłącznie na prezent. Może bowiem stać się także opakowaniem prezentowym. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że możliwe jest wykonanie go samodzielnie w domu. Jak zrobić pudełko z kartonu?

Dlaczego warto zrobić pudełko z kartonu?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wykonanie omawianego pudełka samodzielnie jest przede wszystkim ogromną oszczędnością pieniędzy. Ponadto użytkownik może w ten prosty sposób rozwinąć swoje zdolności manualne. Osobom, które szukają pudełka na prezent dla kogoś, również rekomendowane jest bardzo poważne zastanowienie się nad zrobieniem go samemu. Warto mieć świadomość, że każda obdarowana osoba powinna docenić ten gest. Można również udekorować pudełko zgodnie z własnym pomysłem.

Możliwość ozdobienia pudełka

Należy wiedzieć, że pudełko wykonane własnoręcznie można bez żadnego problemu przyozdobić na różne sposoby. Zdecydowanie najprostszym możliwym rozwiązaniem będzie wyklejenie go różnymi zdjęciami czy obrazkami. Ponadto obecnie w sklepach papierniczych można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w brokat czy kolorowe paski. Można użyć ich do dekoracji. Świetnym rozwiązaniem będzie także zaopatrzenie się w kolorowe wstążki, którymi można będzie dokonać obwiązania pudełka. Z roku na rok coraz większa liczba osób wykorzystuje do ozdobienia pudełka suszonych kwiatów.

Jakich rzeczy potrzeba do wykonania pudełka z kartonu?

Rekomendowane jest przed przystąpieniem do działania zaopatrzenie się w następujące rzeczy: ołówek, linijka, nożyczki, karton i klej. W pierwszej kolejności użytkownikowi potrzebny będzie prostokąt albo kwadrat. Jak wiadomo im większa figura, tym większe będzie pudełko.

Następnym etapem jest odmierzenie od każdego z rogów wspomnianej figury kilka centymetrów w stronę środka kartonu, a następnie połączenie odległości ciągłą linią. Celem jest stworzenie mniejszej figury. Będzie to oczywiście rozmiar dna pudełka.

Należy ciąć nożyczkami wzdłuż linii, które wychodzą z rogów, a następie nacinać powstałą figurę z punktu wyżej. Kolejnym etapem będzie zagięcie do góry brzegów wzdłuż linii ciągłych. Nie można oczywiście zapomnieć o wycięciu trójkątów powstałych z przedzielonych rogów.

Konieczne jest także wykonanie zagięcia w miejscu kolorowej linii. Następnie należy odciąć pozostałe trójkąciki, które powstały z przepołowionych rogów. W tym momencie trzeba unieś do góry zakładki, by skleić je ze sobą. Wspomniane czynności powinny być powtórzone. W ten sposób stworzona zostanie pokrywka. Nie można oczywiście zapomnieć, aby jej wymiary były około 5 mm dłuższe, a także szersze w porównaniu do początkowego kształtu figury pudełka.

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.