oktobiz.pl

Dom i wnętrza

tanie ogrodzenie działki
Dom Nieruchomości

Jak tanio ogrodzić działkę?

Ogrodzenie to najczęściej ostatni etap budowy i najczęściej zaczyna brakować nam wtedy środków. Chcemy więc wykonać go jak najtaniej, ale równocześnie chcemy, by wyglądało ładnie i estetycznie.

Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenie panelowe to obecnie najtańszy sposób na ogrodzenie własnej posesji. Składa się z gotowych przęseł montowanych do słupków. Dzięki temu jest także bardzo łatwe i szybkie w montażu.

Panele mogą być wykonane z różnych materiałów, więc nie ma problemu z dostosowaniem ich wyglądu do aranżacji domu i posesji. W sklepach i u producentów można kupić panele wykonane w całości z metalu, jest to bardzo popularne ogrodzenie siatkowe lub kratowe wykonane ze stali malowanej proszkowo. Takie tanie ogrodzenie działki nie wymaga też większych zabiegów pielęgnacyjnych. Co kilka lat wystarczy je tylko pomalować.

Osoby, które mają większe zasoby finansowe mogą zdecydować się na niego droższe panele wykonane z drewna. Wyglądają bardzo ładnie i elegancko oraz nadają całej posesji ciepła oraz przytulności. Panele wykonane z drewna szczególnie nadają się na ogrodzenia działek poza terenami miejskimi. Idealnie wpisują się w otaczającą przyrodę.

Jak wykonać ogrodzenie panelowe?

W przypadku ogrodzenia panelowego tanie są nie tylko pojedyncze przęsła, ale także jego wykonanie. Można wykonać to samodzielnie, nie jest to trudne i dodatkowo obniży koszty.

Nim przystąpimy do wykonania ogrodzenia należy najpierw przygotować teren. Należy usunąć wszystkie kamienie, gałęzie i w razie konieczności wyrównać. Kolejną czynnością jest wyznaczenie linii przebiegu ogrodzenia. Najlepiej jest to zrobić za pomocą drewnianych palików i sznurka. Ułatwi to także wykonanie obmiarów długości ogrodzenia i dokonanie obliczeń, na podstawie których można zamówić panele i inne potrzebne elementy.

Wielu producentów oferuje nie tylko panele, ale także pozostałe elementy potrzebne do ich montażu, czyli słupki. Najczęściej oferowane są w zestawach z potrzebnymi śrubami i uchwytami. To znacznie ułatwia wykonanie robót.

Ogrodzenie panelowe można zrobić na podmurówce lub bezpośrednio w ziemi. Pierwsze rozwiązanie jest lepsze, ponieważ zabezpiecza posesję przed dzikimi zwierzętami. Podmurówka uniemożliwi im zrobienie podkopów. Także nasz pies nie wydostanie się na zewnątrz.

Podmurówkę można wykonać z gotowych elementów prefabrykowanych, które znacznie przyśpieszają i ułatwiają wykonanie wszystkich prac.

Najważniejszym etapem wykonywania ogrodzenia jest bardzo dokładne osadzenie słupków. Muszą być bardzo dokładnie wypoziomowane, w przeciwnym wypadku osadzenie paneli będzie bardzo trudne.

Sprawdź także:

Gdzie zgłosić grzyb w mieszkaniu: praktyczne porady i wskazówki

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.