oktobiz.pl

Dom i wnętrza

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED
Dom

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

Jeżeli szukamy lamp, kinkietów czy innych źródeł światła, dominuje oświetlenie LED. Dlaczego diody LED są tak popularne i jakie możliwości urządzenia wnętrza dają nam np. taśmy leodowe? Rzućmy na to zagadnienie nowe światło.

Nawet najzwyklejsza taśma LED może być wykorzystana na wiele różnych sposobów. Począwszy od najbardziej przyjemnych zastosowań jak np. paski LED w kuchni nad blatem po listwy LED w przedpokoju czy sypialni. Niemniej taśmy LED RGB mogą być narzędziem do najbardziej różnorodnych dekoracji, jakie można sobie zaplanować w domu bądź mieszkaniu. Jak można wykorzystać taśmy LED?

Taśma LED a funkcjonalne wnętrze

Taśmy LED początkowo uznawane były wyłącznie za element dekoracyjny, niemniej dziś taśmy ledowe stanowią nierzadko podstawę oświetlenia wielu pomieszczeń – https://sklep.neonica.pl/tasmy-led. Ze względu na intensywne barwy światła oraz jego moc, pasek ledowy może zostać wykorzystany praktycznie wszędzie. Montażu taśm dokonuje się coraz częściej w pomieszczeniach, w których występuje duża wilgoć, czyli w kuchni bądź w łazience. Problem z parą rozwiązuje taśma wodoodporna, która działa nawet po gorącej kąpieli lub w trakcie gotowania dużego garnka zupy. Paski ledowe montuje się więc pod szafkami, żeby efektywnie oświetlały blaty kuchenne. Intensywnie biała barwa światła pozwala lepiej dostrzec np. ości przy filetowaniu ryby. Taśma LED może zatem stanowić doskonałe uzupełnienie podstawowego oświetlenia w kuchni.

Coraz więcej taśm LED spotkać można również w szufladach, w szafach czy garderobach, a zatem w miejscach, gdzie nierzadko narzekamy na niewystarczające doświetlenie. Taśmy LED mogą być zasilane na baterie, zatem możemy zainstalować je dosłownie wszędzie. Jeśli więc mamy problemy z dostrzeżeniem, co kryje się w ciemnym kącie szafy, wystarczy nieduża taśma LED, która od razu rozświetli nam wszystkie zakamarki.

Funkcjonalny pasek LED to również sprawdzone rozwiązanie problemów z poruszaniem się po domu nocą. Kiedy musimy wstać po zmroku, a jednocześnie nie chcemy budzić pozostałych domowników, zapalając duże światła, wystarczy delikatna taśma LED, która pomoże nam znaleźć właściwą drogę, nie uderzając przy tym niechcący o stołową nogę czy krawędź komody.

Na koniec nie zapominajmy o aspekcie ekonomicznym. Oświetlenie LED jest energooszczędne i zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki wolframowe. Wybierając ekologiczne źródła światła przyczyniasz się do lepszego funkcjonowania naszej planety, gdyż żarówki LED wyróżniają się lepszą żywotnością. Dlatego wejdź na stronę https://sklep.neonica.pl/ i wybierz produkty do twojego wnętrza.

Kolorowa taśma LED RGB – najciekawsze pomysły

Listwa LED to nie tylko jednolita, monotonna barwa światła, która zastępuje tradycyjne oświetlenie. Światło uzyskiwane przy pomocy taśm może stanowić efektowną dekorację niejednego wnętrza. Za pomocą pilota do taśmy można nadać pomieszczeniom określony charakter. Jeśli np. planujesz romantyczny wieczór ze swoją drugą połówką, wystarczy ustawić diody RGB na romantyczny, czerwony kolor i przygasić pozostałe lampy, aby móc cieszyć się z intymnej atmosfery we dwoje. A jeżeli jesteś zapalonym graczem FIFY i grając chcesz poczuć się jak na Stadionie Narodowym, ustaw taśmy ledowe na zielony kolor i graj jakbyś stał na murawie wraz z zawodnikami.

Kolorowe LED taśmy to również idealne rozwiązanie na wydarzenia okolicznościowe, jak chociażby święta Bożego Narodzenia. Zamiast trudzić się z rozwieszaniem po całym domu choinkowych lampek, wystarczy ustawić diody w tryb kolorowego układu, który idealnie nastroi wnętrze w świąteczny klimat. Taśmy, które zamontujesz gdzie tylko chcesz, znajdziesz na stronie https://sklep.neonica.pl/tasmy-led.

Cześć! Witamy na blogu oktobiz, który skupia się na dostarczaniu wiedzy i naszych doświadczeń na temat nieruchomości, budownictwa i różnorodnych porad domowych. Poznaj nasze spojrzenie na projektowanie wnętrz, uprawę roślin i styl życia, w którym łączymy wiele pasji! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.